Przejdź do treści
Strona główna » Studia » Praca po studiach – czy zarządzanie to przyszłościowy kierunek?

Praca po studiach – czy zarządzanie to przyszłościowy kierunek?

  • przez

Wybór studiów po szkole średniej jest bardzo ważną decyzją. Będzie ona rzutowała najpewniej na całe życie, z tego powodu warto najpierw odpowiednio się rozejrzeć. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dosłownie każde studia mogą być świetnym wyborem, jeżeli dana osoba się na nie nadaje, mimo społecznego przeświadczenia, że po owym kierunku nie znajdzie się pracy. Nie da się też powiedzieć, jakie są najlepsze kierunki studiów. Istnieją jednak uczelnie, które mogą poszczycić się dużym odsetkiem zadowolonych z ich ukończenia absolwentów, którzy odnoszą sukcesy zawodowe. Nie wiesz, jak wybrać kierunek studiów? Przemyśl studia ekonomiczne!

Zarządzanie to studia bardzo praktyczne. Przecież praktycznie każdy człowiek czymś zarządza. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jest swego rodzaju menadżerem. Taką osobą jest ojciec, trzymający pieczę nad całą rodziną, takim człowiekiem może być nawet ksiądz, zajmujący się organizacją danej parafii. Menadżerem może być nawet uczeń, który przewodniczy grupie tworzącej dany projekt. Student na kierunku zarządzania nauczy się wielu rzeczy, które przydadzą się w codziennym życiu.

Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne będą dobrym wyborem, ponieważ nie da się zaprzeczyć, że pewne umiejętności zawsze będą potrzebne. Chodzi na przykład o predyspozycje do kierowania grupą, znajomość języków obcych, umiejętność prezentacji, kreatywność, samodzielność, przedsiębiorczość itd. W przypadku zarządzania, absolwent po ukończeniu studiów będzie miał rozwinięte niektóre, a nawet większość z powyższych umiejętności, dzięki czemu będzie mógł lepiej poradzić sobie na rynku pracy, niezależnie od tego, czym zarządzać ostatecznie będzie.

Zarządzanie i prawo w biznesie

Kierunek zarządzanie i prawo w biznesie, ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularny. Nie można się temu dziwić. Dlaczego? Trzeba zrozumieć, że każda organizacja potrzebuje odpowiedniego menadżera. Zarówno kolejny franczyzowy sklep spożywczy z logiem, przedstawiającym jakieś zwierzę, płaza lub owada; jak i ogromny koncern, którego nadgryzione jabłko od lat znajduje się na szczycie hierarchii. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to kierunek uczelni dla każdego.

Nie każdy poradzi sobie z zadaniem, jakim jest zarządzanie zasobami ludzkimi. Studia mogą dać różnoraką wiedzę i kilka nowych umiejętności, ale swoich pracowników lub współpracowników należy też inspirować do pracy. Trudno jest bez wrodzonego talentu wykształcić w sobie takie umiejętności.

Praca po zarządzaniu może dla jednego człowieka przyjść łatwo, dla innego trudniej. Może się nawet okazać, że wzorowy absolwent odnajdzie się lepiej w czym innym, niż zawodowym zarządzaniu. Wszystko zależy od charakteru danej osoby.